Jak vybrat fotky do fotoalba pro miminko?

Vybrat ty správné fotky do fotoalba z tisíce fotek, které máte v mobilu, může být pořádný oříšek. Nebojte, se poradíme vám jak na to.

Pořídili jste si krásné fotoalbum a  těšíte se až ho zaplníte fotkami. Chcete vytvořit fotodárky k Vánocům pro vaše blízké, ale když se podíváte do mobilu na tu záplavu fotek, jímá vás hrůza. Jak z toho nepřeberného množství vybrat a najít ty nejhezčí fotky? Nechcete s tím přeci strávit hodiny. Nebojte, pomůžeme vám s tím.

Na začátek napíšeme pár základních rad, jak si vybírání fotek ulehčit.

  • Rozmazané a zcela jasně nepovedené fotky z mobilu rovnou smažte.
  • Máte u každé situace nejméně deset až dvacet fotek? Přijde vám, že se na této tváří váš miláček trochu jinak, tady se víc usmívá, na té další je trochu lepší světlo a tady je trochu roztomilejší. Nepřemýšlejte o tom tolik. Pokud jste v mobilu nechala dvacet fotek, na kterých je vyfoceno vaše miminko v úplně stejné situaci a žádnou nechcete smazat, pravděpodobně budou všechny hezké. Vyberte tedy jednu náhodně a nešlápnete vedle.
  • Postupujte chronologicky. To se vám vyplatí u výběru fotek, i u lepení fotoalba. Výběr můžete kdykoliv přerušit a pokračovat tam, kde jste skončili.

Čím se ale při vybírání fotek řídit? Je několik postupů jak na to a my se s vámi o ně podělíme.

Pomyslně rozdělte fotoalbum podle měsíců.

Určete si, kolik fotek z každého měsíce chcete do fotoalba vlepit. Tedy například, pokud vytváříte fotoalbum pro první rok vašeho miminka, budete mít 12 měsíců. Projeďte si mobil, a z každého měsíce vyberte pouze 5 fotek, ne víc. Tento systém vám pomůže se držet na uzdě a zároveň snadno ve fotkách hledat. Pokud chcete ve fotoalbu tyto měsíce označit, můžete je napsat popisek barevným popisovačem, nebo využít samolepky s měsíci.

Řiďte se milníky.

Do fotoalba můžete zařadit všechny první situace a pokroky, kterých vaše batole dosáhlo. Začalo lézt, ochutnalo první příkrm, poprvé si ho chová babička. Máte tak jasně nastaveno, jaké fotky hledat a vaše fotoalbum bude plné dojemných situací. Pokd váháte, jaké milníky to vlastně můžou být, pomůžou vám v tom naše milníkové samolepky, kde tyto jsou tyto momenty vypsány a fotky tak můžete i označit.

Fotky do fotoalba pro miminko

Profesionální focení.

Nechali jste si udělat rodinné fotky od profesionála? Pak máte vyhráno a je to to nejjednodušší vybírání. Do fotoalba nalepte všechny tyto krásné fotky, které jako rodina máte a úspěch máte zaručen.

Zcela náhodně.

K tomuto postupu asi radu nepotřebujete. Můžete vybrat fotky naprosto náhodně, podle toho, která se vám líbí. Je to ale asi nejméně praktický způsob a hrozí, že až s vybíráním skončíte, budete mít strašně moc fotek k vyvolání.

 

Pár tipů, které Vám ulehčí vybírání pokud máte Iphone

  • Při projíždění fotek jim můžete dávat srdíčko a tím je zařadit mezi oblíbené. Oblíbené fotky si pak můžete otevřít a mít tak vaše vybrané fotky vyfiltrované.
  • Pokud oblíbených fotek máte hodně, fotky můžete rovnou kopírovat do alb, které si v galerii fotek vytvoříte, jako třeba "Dovolená v Itálii" nebo "Rok 2023
  • Pokud vytváříte fotoalbum pro vaše miminko, využijete funkci, kdy váš telefon rozpozná podle obličejů lidi, které se objevují na vašich fotkách. V sekci "Hledat" - "Lidé" tak najdete ikonku vašeho děťátka a vyfiltrují se vám pouze fotky, na kterých je ono.

Teď už jen zbývá vybrané fotky nechat vyvolat nebo vytisknout a pustit se do toho. Věřím, že naše rady byly užitečné a vy si vybírání fotek užijete.