Novinky

Kolik fotek se vejde do našich fotoalb?

Kolik fotek se vejde do našich fotoalb?

Hledáte fotoalbum na 500 fotek nebo fotoalbum na fotky 10x15 cm? Poradíme vám, které fotoalbum vybrat, aby se co nejlépe hodilo přímo pro vaše fotografie.

Fotoalbum ve formátu A4 25 listů 

 • Fotoalbum na 200 fotek formátu 9x13 cm
 • Fotoalbum na 100 fotek formátu 10x15 cm

Fotoalbum ve formátu A4 50 listů 

 • Album na 400 fotek  formátu 9x13 cm
 • Fotoalbum na 200 fotek formátu 10x15 cm

Fotoalbum ve formátu A4 75 listů 

 • Album na 600 fotek  formátu 9x13 cm
 • Fotoalbum na 300 fotek formátu 10x15 cm

Pokud tedy hledáte dětské fotoalbum na 500 fotek nebo svatební album na 500 fotek, zvolte formát A4 a 75 listů. Fotky lepte z obou stran listů. Na každou stránku se vejdou čtyři fotky. Chcete fotoalbum na 400 fotek? Postačí vám album ve formátu A4 a 50 listů.

Fotoalbum ve formátu A5 25 listů 

 • Fotoalbum na 50 fotek formátu 9x13 cm nebo 10x15 cm

Fotoalbum ve formátu A5 50 listů 

 • Album na 100 fotek  formátu 9x13 cm nebo 10x15 cm

Fotoalbum ve formátu A5 75 listů 

 • Album na 200 fotek  formátu 9x13 cm nebo 10x15 cm

Fotoalbum menšího formátu A5 využijete lépe na menší množství fotek. 

A nezapomeňte, pokud chcete lepit fotky z obou stran listů, doporučujeme pauzovací papíry.

Pokud si nejste jistí, jaký formát fotoalba a počet listů vybrat, aby vám album přesně vyhovovalo, napište nám, rádi vám poradíme.

 

Montessori knihovnička

Montessori knihovnička

Chtěli byste ve vašich dětech podporovat lásku ke knihám už od mala?

Montessori knihovnička

Možná jste zaznamenali tento Montessori trend, ale zní vám to trochu vzdáleně. Pokud se na to podíváme úplně jednoduše, tak je cílem montessori v interiéru, aby se dítě cítilo sebejistě a aby prostředí rozvíjelo jeho vrozenou touhu po poznání a učení se novým věcem. My bychom tedy měli interiér tomuto přizpůsobit. A třeba dětská knihovna montessori je krásným příkladem jak na to.

Všichni známe klasické knihovny, kde máme vyskládanou knížku jednu vedle druhé a vybíráme si podle jména titulu, který je na hřbetu knížky. Napadlo vás ale někdy, že předškoláci si to ještě neumějí přečíst? Podle čeho se tedy orientují, když si chtějí nějakou knížku vybrat?

Čelní uspořádání knížek pro děti

Děti si vybírají knížku podle obálky. Pokud je tedy knihovnička pro děti udělaná tak jako pro dospělé, moc je tím nenadchnete. Dětská knihovnička musí být udělaná jinak. Tím skvělým řešením, je čelní uspořádání dětských knížek.

I malé dítě tak hned vidí všechny knížky a jejich obálky a vybírá si podle obrázku. Takový stojan na knihy pro děti by tedy měl být nízký a bytelný. Dítě se tak může rovnou samo obsloužit a podat si knížku, která se mu líbí.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že když jsme vyměnili dětskou knihovničku za tuto montessori knihovnu, prohlížení knížek se najednou stalo pro naše malé děti každodenním programem.

Dárek pro nevěstu na rozlučku

Hledáte originální dárek pro nevěstu?

Když se chystáte na rozlučkovou party vaší kamarádky, která se chystá stát nevěstou, hledáte dárek, který bude nejen krásný, ale také plný emocí a vzpomínek. A přesně takový dárek je fotoalbum rozlučka se svobodu.

Je několik možností, jak fotoalbum pojmout.

Vtipný dárek pro nevěstu

Fotoalbum předejte již plné fotek. Spojte se s maminkou nevěsty a ženichem, nebo přímo maminkou ženicha a vyžádejte si od nich fotky, když byli oba děti. Určitě dostanete z archivu zajímavé poklady a vtipné fotky. Fotoalbum jimi polepte, a dopište popisky. Nezapomeňte fotky prostřídávat, na každou stránku dejte nevěstu i ženicha v podobném věku. Uvidíte, dárek pro nevěstu sklidí smích i slzy. 

Dárek pro nevěstu na rozlučce se svobodou

Nechce se vám album připravovat, protože jste to tak úplně nestihli? To vůbec nevadí. Fotoalbum zaplníte společně s budoucí nevěstou přímo na rozlučce. Do knihy z rozlučky můžete lepit fotky, psát vzkazy, zapisovat vtipné hlášky a zážitky. Vezměte si s sebou foťák s okamžitým tiskem fotek, nebo tiskárničku, se kterou můžete tisknout fotky přímo z mobilu a všechny fotky do fotoalba rovnou lepte. Vytvoříte tak naprosto jedinečnou památku na víkend s kamarádkami. Plánujete nějaké vtipné úkoly pro nevěstu? Vše zaznamenejte do fotoalba. 

Dárek pro nevěstu od ženicha

Jestli chcete nevěstu opravdu potěšit, přesvědčte ženicha, aby do fotoalba na jednu stranu napsal vzkaz. Někdy potřebují muži trochu popostrčit, aby napsali něco hezkého, udělejte to tedy formou otázek. Co máš na svojí nevěstě nejraději? Jak jste se seznámili? Co tě napadlo jako první, když jsi ji poprvé uviděl? Uvidíte, že toto bude mít úspěch.

Další tipy na rozlučku se svobodou

 • Fotoalbum dozdobte

Nezapomeňte využít samolepky na rozlučku se svobodou a fotoalbum jimi dozdobte. Použít můžete také různé washi pásky.

 • Napište vzkazy

Všechny kamarádky se do alba podepište, napište nevěstě milý vzkaz nebo radu do manželství. Využít můžete barevné popisovače

 • Ideální formát

Plánujete fotoalbum tvořit během rozlučky? Zvolte formát A5, který se vám snadno vejde do kabelky

 • Nezapomeňte na lepení fotek

Přímo na rozlučku doporučujeme lepidlo nebo fotopodlepky, kterými rychle fotky do alba přilepíte.

Matné nebo lesklé fotky do fotoalba: Jak správně vybrat

Matné nebo lesklé fotky do fotoalba: Jak správně vybrat

Matné nebo lesklé fotky do fotoalba: Jak správně vybrat

Když se rozhodujete, jaké fotografie zvolit pro vaše fotoalbum, jedno z prvních rozhodnutí, které musíte udělat, je, zda si vyberete matné nebo lesklé fotky. Obě možnosti mají své vlastní výhody a nevýhody, a je důležité vybrat tu správnou volbu pro vaše potřeby a preference. Zde se podíváme na obě možnosti podrobněji, abychom vám pomohli udělat informované rozhodnutí.

Matné Fotky

Matné fotografie mají měkký a hladký povrch, který vypadá elegantně a sofistikovaně. Existuje několik výhod volby matných fotek pro vaše fotoalbum:

 1. Odraz: Matné fotografie mají tendenci odrážet méně světla než lesklé fotografie, což znamená, že nebudou rušivě odleskovat, což může být výhodné při prohlížení alb za různých světelných podmínek.

 2. Dotyk a Ošetřování: Matné fotografie jsou obvykle odolnější proti otiskům prstů a jiným znečištěním než lesklé fotografie. To znamená, že se méně pravděpodobně poškrábou nebo poškodí, což je užitečné, pokud budou vaše fotoalba často prohlížena.

 3. Estetika: Matné fotografie mají tendenci vypadat více umělecky a vintage, což může být ideální pro některé typy fotografií, jako jsou portréty nebo krajinářské snímky.

Lesklé Fotky

Na druhé straně jsou lesklé fotografie známé svým jasným a výrazným vzhledem. Zde jsou některé výhody volby lesklých fotek:

 1. Barvy a Kontrast: Lesklé fotografie mají tendenci zvýrazňovat barvy a kontrast, což může dát vašim snímkům živější a dynamický vzhled.

 2. Detaily: Lesklý povrch může pomoci zdůraznit drobné detaily ve fotografii, což je ideální pro snímky s vysokým rozlišením a bohatými texturami.

 3. Provedení: Lesklé fotografie mají často modernější a lesklejší vzhled, což může být vhodné pro fotografie, které chcete prezentovat s větší elegancí a jasem.

Při výběru mezi matnými a lesklými fotografiemi pro vaše fotoalbum je důležité zvážit nejen estetické preference, ale také to, jaký druh dojmu chcete, aby vaše fotografie na diváka udělaly. Zvažte též, kdo bude fotoalbum prohlížet a v jakých podmínkách.

Mnoho lidí se rozhoduje kombinovat matné a lesklé fotografie v jednom fotoalbu, aby vytvořili zajímavý kontrast a texturu. Tato variabilita může přidat do vašeho fotoalba zajímavý vizuální prvek a pomoci zdůraznit různé aspekty vašich fotografií.

Nakonec, bez ohledu na to, zda si vyberete matné nebo lesklé fotky, je nejdůležitější, abyste vybrali kvalitní tiskové materiály a pečlivě zvolili fotografie, které budou nejlépe vyjadřovat vaše vzpomínky a příběhy.

Vyberte si své fotoalbum a pořádně si užijte tvoření vašeho unikátního fotopříběhu!

Ozdobte originálně dárky a vyrobte vlastní jmenovky

Ozdobte originálně dárky a vyrobte vlastní jmenovky

Chtěli byste mít krásně zabalené dárky, originálně pojaté jmenovky ale obáváte se, že vám vaše šikovnost nestačí? Máme pro vás typy, které zvládne úplně každý.

Zamilovali jsme se do razítek.

Razítka jsou skvělým způsobem jak vykouzlit z ničeho něco. S razítky se totiž krásně pracuje a za chviličku máte naprosto úžasný výsledek. Zkuste tedy třeba pouze pořídit obyčejný hnědý balící papír na balení zásilek nebo hnědou kartonovou krabičku a ty ozdobte razítky. Zkuste použít i nějaký starý obalový materiál.

Vybrat můžete z vánočních motivů razítek, nebo třeba z písmenek a na dárek rovnou narazítkovat jméno obdarovaného nebo nápis Veselé Vánoce. Razítka jsem tento rok vyzkoušela poprvé a byla jsem překvapena jak snadno to jde a jak moc se mi líbí výsledek. Také je výhoda, že je můžete použít zase příští rok, na tvoření s dětmi či na další projekty.

Razítka můžete využít i při tvorbě jmenovek na dárky. Využijte motivy s věnečky a různá zdobná písmenka.

Dárková krabička s razítkyJmenovky vytvořené z razítek

Fotky místo jmenovek

V naší rodině se skvěle osvědčilo místo jmenovek na dárky přidávat fotky obdarovaného. Toto oceníte zejména, pokud máte malé děti, které neumějí číst. Můžou totiž sami aktivně rozdávat dárky, které jsou položeny pod stromečkem, a je to pro ně veliká radost. Pro tisk fotek můžete využít jednu z našich tiskáren. připojíte ji k mobilu přes bluetooth, vyberete fotky a tisknete.

 Tiskárna fujifilm instax pro rychlý tisk fotek

Vyrobte vlastní voskové pečetě

Na závěr pro vás mám nápad, který využijete zejména, pokud rádi tvoříte. Vyrobte si vlastní voskové pečetě a těmi dárky dozdobte. Uvidíte, že to dodá naprosto nový nádech vašim dárkům, vosková pečeť vypadá opravdu velmi efektně. Výroba pečetí je překvapivě snadná a u nás najdete vše, co k tomu potřebujete. Vyberte z různých barev vosků a motivů pečetidel. Pořídit můžete rovnou i celou sadu.

 Dárek s voskovou pečetíVosková pečeť

 

 

Jak vybrat fotky do fotoalba pro miminko?

Jak vybrat fotky do fotoalba pro miminko?

Vybrat ty správné fotky do fotoalba z tisíce fotek, které máte v mobilu, může být pořádný oříšek. Nebojte, se poradíme vám jak na to.

Pořídili jste si krásné fotoalbum a  těšíte se až ho zaplníte fotkami. Chcete vytvořit fotodárky k Vánocům pro vaše blízké, ale když se podíváte do mobilu na tu záplavu fotek, jímá vás hrůza. Jak z toho nepřeberného množství vybrat a najít ty nejhezčí fotky? Nechcete s tím přeci strávit hodiny. Nebojte, pomůžeme vám s tím.

Na začátek napíšeme pár základních rad, jak si vybírání fotek ulehčit.

 • Rozmazané a zcela jasně nepovedené fotky z mobilu rovnou smažte.
 • Máte u každé situace nejméně deset až dvacet fotek? Přijde vám, že se na této tváří váš miláček trochu jinak, tady se víc usmívá, na té další je trochu lepší světlo a tady je trochu roztomilejší. Nepřemýšlejte o tom tolik. Pokud jste v mobilu nechala dvacet fotek, na kterých je vyfoceno vaše miminko v úplně stejné situaci a žádnou nechcete smazat, pravděpodobně budou všechny hezké. Vyberte tedy jednu náhodně a nešlápnete vedle.
 • Postupujte chronologicky. To se vám vyplatí u výběru fotek, i u lepení fotoalba. Výběr můžete kdykoliv přerušit a pokračovat tam, kde jste skončili.

Čím se ale při vybírání fotek řídit? Je několik postupů jak na to a my se s vámi o ně podělíme.

Pomyslně rozdělte fotoalbum podle měsíců.

Určete si, kolik fotek z každého měsíce chcete do fotoalba vlepit. Tedy například, pokud vytváříte fotoalbum pro první rok vašeho miminka, budete mít 12 měsíců. Projeďte si mobil, a z každého měsíce vyberte pouze 5 fotek, ne víc. Tento systém vám pomůže se držet na uzdě a zároveň snadno ve fotkách hledat. Pokud chcete ve fotoalbu tyto měsíce označit, můžete je napsat popisek barevným popisovačem, nebo využít samolepky s měsíci.

Řiďte se milníky.

Do fotoalba můžete zařadit všechny první situace a pokroky, kterých vaše batole dosáhlo. Začalo lézt, ochutnalo první příkrm, poprvé si ho chová babička. Máte tak jasně nastaveno, jaké fotky hledat a vaše fotoalbum bude plné dojemných situací. Pokd váháte, jaké milníky to vlastně můžou být, pomůžou vám v tom naše milníkové samolepky, kde tyto jsou tyto momenty vypsány a fotky tak můžete i označit.

Fotky do fotoalba pro miminko

Profesionální focení.

Nechali jste si udělat rodinné fotky od profesionála? Pak máte vyhráno a je to to nejjednodušší vybírání. Do fotoalba nalepte všechny tyto krásné fotky, které jako rodina máte a úspěch máte zaručen.

Zcela náhodně.

K tomuto postupu asi radu nepotřebujete. Můžete vybrat fotky naprosto náhodně, podle toho, která se vám líbí. Je to ale asi nejméně praktický způsob a hrozí, že až s vybíráním skončíte, budete mít strašně moc fotek k vyvolání.

 

Pár tipů, které Vám ulehčí vybírání pokud máte Iphone

 • Při projíždění fotek jim můžete dávat srdíčko a tím je zařadit mezi oblíbené. Oblíbené fotky si pak můžete otevřít a mít tak vaše vybrané fotky vyfiltrované.
 • Pokud oblíbených fotek máte hodně, fotky můžete rovnou kopírovat do alb, které si v galerii fotek vytvoříte, jako třeba "Dovolená v Itálii" nebo "Rok 2023
 • Pokud vytváříte fotoalbum pro vaše miminko, využijete funkci, kdy váš telefon rozpozná podle obličejů lidi, které se objevují na vašich fotkách. V sekci "Hledat" - "Lidé" tak najdete ikonku vašeho děťátka a vyfiltrují se vám pouze fotky, na kterých je ono.

Teď už jen zbývá vybrané fotky nechat vyvolat nebo vytisknout a pustit se do toho. Věřím, že naše rady byly užitečné a vy si vybírání fotek užijete.

Dárek pro prarodiče

Dárek pro prarodiče

Co darovat babičce a dědečkovi?

Každý rok všichni vymýšlíme vánoční dárky pro své blízké, kteří už vše co potřebují stejně mají. Co s tím?

Nejlepší tip je, darovat tedy něco opravdu osobního, co v obchodě neseženete. To je asi jasné, ale co vymyslet? My máme řešení.

Darujte dřevěné fotoalbum s fotkami.

Vytvořte si dřevěné fotoalbum se jmény dětí a naplňte ho jejich fotkami z uplynulého roku. Fotoknihu dozdobte, pokud máte větší děti, tak je přizvěte k tvoření, můžou do alba i něco nakreslit. Přidejte popisky.

Dostáváte tak naprosto originální dárek, který v rodičích vyvolá spoustu emocí a ke kterému se budou často vracet. Krásné dřevěné album si také můžou vystavit v knihovně. Všichni prarodiče se totiž nejraději prohlížejí fotky vnoučat.

Malý tip - když už budete vyrábět, udělejte i jedno pro sebe, ať potom fotoalbum rodičům nezávidíte.

No a skvělá zpráva na závěr. Příští rok už nemusíte nic vymýšlet, protože můžete darovat fotoalbum s novými fotkami dětí.

Fotoalbum pro miminko

Fotoalbum pro miminko

Když se narodí miminko, přichází do našeho světa nejen s vlastní jedinečnou osobností, ale také s nespočetnými momenty, které rodiče chtějí navždy zachovat. První úsměv, první krůčky, první slovo - to vše jsou důležité milníky v životě každého dítěte, které v nás vyvolávají silné emoce a lásku. Ale jak tyto okamžiky zachovat pro budoucí generace? Odpovědí může být personalizované dřevěné fotoalbum pro miminko.

Může se zdát staromódní vytvářet fyzické fotoalbum v době digitálních technologii, ale představte si, jak je vzácné držet v rukou fyzickou podobu těchto vzpomínek. Představte si, jak můžete procházet stránky plné fotografií, cítit texturu dřeva, zatímco se vám vrací vzpomínky na ty nádherné okamžiky.

Dřevěné fotoalbum pro miminko má mnoho výhod. Zaprvé, je to skvělý způsob, jak organizovat a chránit fotografie vašeho dítěte. Každá stránka alba může být věnována konkrétnímu milníku nebo události, což vytváří příběh, který se rodiče a děti mohou společně dívat roky poté.

Zadruhé, dřevěné fotoalbum je trvalý rodinný poklad. Má schopnost odolat zkoušce času, na rozdíl od digitálních fotek, které mohou být snadno ztraceny nebo poškozeny. Také je to skvělý způsob, jak pokračovat v tradici předávání rodinných pokladů z generace na generaci.

Nakonec, vytváření dřevěného fotoalba je také krásný způsob, jak uplatnit vaši kreativitu. Do alba můžete kresli a psát vzkazy, můžete na to využít barevné fixy, nebo i inkousty. Na ozdobení využijte samolepky nebo různé výstřižky.

Představte si nyní, jak si sednete se svým dítětem, když bude dospělé, a procházíte si společně tímto dřevěným fotoalbem. Jak se vám vrací vzpomínky na jeho první kroky, první úsměv, jak jste společně oslavovali jeho první narozeniny. Jak si připomínáte ty nejradostnější chvíle vašeho života. To je skutečná hodnota dřevěného fotoalba pro miminko - je to více než jen sbírka fotografií, je to klenot plný vzpomínek, který můžete předat svým dětem a vnoučatům. Proto si ho vytvořte.

Svatební fotokniha hostů do fotokoutku

Svatební fotokniha hostů do fotokoutku

Dřevěné fotoknihy na svatbu: dokonalý způsob, jak zachovat vzpomínky


Svatební fotokoutek je místem, kde se hosté mohou zapojit, být kreativní a udělat si zábavné fotky. A co by mohlo být lepší než mít v tomto koutku dřevěnou fotoknihu, kam hosté mohou přidávat své fotky a vzkazy?

Můžete připravit různé doplňky jako lepidla, fotorůžky, fotopodlepky, fixy nebo samolepky a nechat hosty, aby přilepili své fotky přímo do knihy a přidali k nim vlastní vzkazy. Takto se stane dřevěná fotokniha interaktivní součástí vašeho svatebního dne, která se naplní vzpomínkami vašich hostů.

Na konci dne budete mít unikátní sbírku fotografií a vzkazů od lidí, které máte nejraději. Každá stránka bude připomínkou radosti a lásky, které jste na své svatbě sdíleli. A to je přeci to nejcennější, co můžeme na svatbě získat - vzpomínky.

Dřevěná fotokniha na svatbu může být nepostradatelným doplňkem vašeho svatebního dne. Je to nejen místo pro uchování vašich nejcennějších fotografií, ale také aktivita, která zapojí vaše hosty. Stane se tak nejen památkou na váš svatební den, ale také důkazem radosti a lásky, které jste sdíleli se svými nejbližšími.